• 3.jpg
  • 8.jpg
  • 12.jpg
  • 13.jpg
  • 14.jpg

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-lat w pływaniu

OMEGA OLKUSZ na podium w klasyfikacji medalowej. Osiem - tyle medali przywieźli do Olkusza zawodnicy Omegi Olkusz. Pokaz umiejętności, formy i zaangażowania, tak w skrócie można podsumować́ występy Olkuskich pływaków. Podopieczni trenera Przemysława Wójcikowskiego pokazali, iż̇ Olkusz wraca na pływacką mapę̨ Polski i to w wielkim stylu.

 

Mistrzynią̨ Polski na dystansie 200m stylem klasycznym została Helena Jarosz, która na swoim koronnym dystansie z rewelacyjnym czasem (2:34,43) stanęła na najwyższym stopniu podium. Po drodze dorzucając jeszcze dwa vice-mistrzostwa Polski na dystansach 50-cio i 100-stu metrowych, ustanawiając nowe rekordy okręgu małopolskiego.

 

Jeżeli chodzi o chłopców, Mistrzem Polski na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym został Maksym Choma, z rewelacyjnym czasem (0:57,78), dorzucając jeszcze dwa brązowe krążki w wyścigach 50-cio i 200-stu metrowych. Śmiało można napisać́, iż Maksym został objawieniem Mistrzostw w stylu grzbietowym.

 

Deklasacja w sztafetach - Trzecie Mistrzostwo Polski, które dostarczyło nie lada emocji wywalczyły dziewczyny w wyścigu sztafetowym 4x100 metrów stylem zmiennym. Mistrzynie Polski popłynęły w składzie: Julia Janik, Helena Jarosz, Maja Kaszuba, Oliwia Tomsia. Dziewczęta po drodze dorzuciły brąz na dystansie 4 x 100 metrów stylem dowolnym, ustanawiając przy tym nowe rekordy okręgu małopolskiego.

 

Bardzo miłym zaskoczeniem okazała się̨ sztafeta panów, która w wyścigu 4 x 100 metrów stylem zmiennym uzyskała rewelacyjny czas (4;11,17) i stanęła na szóstym miejscu podium. Chłopcy popłynęli w składzie: Maksym Choma, Mikołaj Guzik, Wiktor Wioska-Kaganiec, Krzysztof Mędrek.

 

Nie możemy pominąć́ występów Janik Juli i Kaszuby Mai. Obie zawodniczki wystąpiły w dwóch finałach. Julia, która startując w stylu grzbietowym na dystansach 100-stu i 50-cio metrowych zajęła „ulubione” przez sportowców czwarte miejsca, poprawiając w każdym starcie swoje rekordy życiowe i tylko setne sekundy dzieliły ją od upragnionych medali. Maja startując na dystansach 100-stu i 200-stu metrowych stylem zmiennym, plasowała się̨ na szóstym miejscu w Polsce, gdzie w każdym starcie w finałowym znacząco poprawiała swoje czasy z eliminacji

 

Ze względu na panującą pandemię nie mogliśmy podziwiać́ finałów B, a w finałach A mogło startować́ tylko ośmiu zawodników, co spowodowało, że Krzysztof Mędrek i Mikołaj Guzik nie mogli zaprezentować́ się̨ w wieczornych finałach. Oliwia Tomsia, Franciszek Grzebinoga i Wiktor Wioska-Kaganiec uplasowali się̨ zaraz za pierwszą dwudziestką finałową, znacząco poprawiając życiówki. Każdy z zawodników do Olkusza przywozi nowe rekordy życiowe i mnóstwo doświadczenia, gdyż̇ dla tych młodych ludzi były to pierwsze Mistrzostwa Polski. Jest to ogromny sukces, GRATULACJE !!!!!! ZAWODNICY!!!!! TRENERZY!!!!! RODZICE!!!!!

PIONA ...

Wyniki i statystyki:

http://live.megatiming.pl/bachorz/2020/12_20_ostrowiec/index.html

Share